Turgutlu Şifa Medikal

Turgutlu Şifa İşitme Cihazları

 • İşitme Cihazı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler - 02/05/2014
 • İşitme Cihazı Almadan Önce 

   

  İşitme Cihazı Seçiminizi "daha iyi duymak için" iyi yapın!

  İşitme cihazı seçerken dikkate alınacak birçok faktör vardır. Bunlardan birçoğu işitme kaybıyla, kalanları ise kişisel tercihlerle alakalıdır. Alınacak cihazda en önemli faktör ihtiyacınız olduğu yerlerde size yardımcı olmasıdır. Kimi insanlar işitme cihazlarının olabildiğince estetik olmasını isterlerken kimileri de kullanımının mümkün olduğunca kolay kullanıma sahip olanlarını tercih ederler.

  Ayrıca alacağınız cihazın kalitesi ve markası çok önemlidir. Garanti koşulları ve servis hizmetlerinin yeterli olup olmadığını araştırmanız sizi sonrasında karşılaşabileceğiniz hiç hoş olmayacak durumlardan kurtaracaktır. Bize göre önemli olan, fiyat aralıklarını değerlendirirken cihazın markasını, garantisini ve satış sonrası hizmet yeterliliğini mutlaka göz önünde bulundurmanızdır.

  FİZİKSEL FAKTÖR

  • İşitme kaybınızın derecesi
  İşitme kaybınızın derecesi uzmanınız tarafından belirlenecektir. Bu aşamadan sonra kaybınıza uygun modeller önerilecek ve seçim yapmanız istenecektir. Eğer ileri dereceli bir kaybınız varsa kulak arkası bir model uygulanacaktır.

  • Kulağınızın anatomisi
  Kulak kanal boşluğu kişiden kişiye değişir. Birçok kişinin kulak kanalı, kanal içi işitme cihazını rahatlıkla yerleştirebileceği kadar genişken bazı kulaklar CIC modellerin bile tam yerleştirilemeyeceği kadar dardır.

  • İki işitme cihazına mı ihtiyacınız var?
  İki kulak ile işitmek her koşulda tek kulak ile işitmekten daha iyidir. Bu yüzden eğer çift taraflı bir kaybınız var ise iki taraflı cihaz kullanmayı düşünmelisiniz. İki taraflı cihaz kullanımı sesin geldiği yönü tayin etmenizi koloylaştırırken, gürültülü ortamlarda daha rahat anlamanızı ve iletişim kurmanızı sağlar. Tek cihaza kıyasla iki cihazın ses kalitesi ve konforu çok daha iyidir.

  KİŞİSEL FAKTÖR

  İşitme cihazı seçerken kişisel ihtiyaçlarınızı mutlaka göz önüne almalısınız.

  • İletişim ihtiyacınız
  İşitme kaybınızı düzeltmek istediğiniz durumları gözden geçirin. Nerede ve ne zaman yardıma ihtiyacınız var? İşte, evde, en sevdiğiniz hobinizle uğraşırken işitmeye dair istedikleriniz nelerdir?

  • Cihazı kullanabilme
  Kulak kanal boşluğu kişiden kişiye değişir. Birçok kişinin kulak kanalı kanal içi işitme cihazını rahatlıkla yerleştirebileceği kadar genişken bazı kulaklar CIC modellerin bile tam yerleştirilemeyeceği kadar dardır. Ya da minicik pilleri olan kanal içi modelleri, yaşınız itibari ile pratik şekilde kullanamayabilirsiniz.

  • Kozmetik görünüm
  İşitme cihazları geniş bir ebat aralığında ve farklı renk seçenekleri ile sunulmaktadır. İsterseniz hiç görünmeyen kanal içi bir model ya da isterseniz teninize ve saç renginize uygun ve estetik bir yapıya sahip kulak arkası. Her iki seçiminizde de uzmanınız size yardımcı olacaktır.

  • Fiyat faktörü
  İyi bir işitme, daha kaliteli bir yaşam demektir. Bu yüzden öncelikli olarak düşünmeniz gereken sağlığınızdır. Bütçenizin durumuna göre kendinize en uygun ve kişisel ihtiyaçlarınızla en üst seviyede örtüşecek bir cihaz bulmanız mümkündür. İşitme cihazları taşıdıkları özelliklere göre farklı fiyat aralıklarında satılmaktadır. Bağlı bulunduğunuz  kurumun ya da özel sigortanızın işitme cihazını karşılayıp karşılamadığını araştırmayı unutmayın. Kısaca bütün bu faktörleri gözönünde bulundurup, uzmanınızın yardımıyla kararınızı vermelisiniz. Kurum ödemeleri hakkında bilgi sahibi olmak için SIk Sorulan Sorular bölümüne göz atabilirsiniz.

  • Ses kalitesi
  Teknoloji bugün her yerde, herkesin farklı problemlerine daha iyi çözümler üretebilmek için büyük bir hızla ilerliyor. Bununla paralel olarak gelişen işitme cihazı teknolojisinde, cihazların performansları, ebatları, ses kaliteleri ve özellikleri her geçen gün daha da ileriye gidiyor. Bugün en gelişmiş modeller % 100 dijital modellerdir. Dijital cihazlar en mükemmel ses kalitesini verebilmek için saniyede milyonlarca işlem yapabilme yeteneğine sahip güçlü bilgisayar mikroçipleri ile çalışıyor. Sahip olduğumuz benzersiz RISE teknolojisi, piyasada bulunabilir en güvenilir ve en gelişmiş işlemci teknolojisidir.

  Duyuru Arşivi

 • İşitme Cihazı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Ostomi ile Yaşam • Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar31.983632.1117
  Euro34.634834.7735
  Hava Durumu
  Saat